עושים נדל"ן

[עושים נדל״ן] האם מחירי הדירות עולים או יורדים?

הורדת הפרק (mp3)

האם מחירי הדירות עולים או יורדים? כנראה שזה תלוי את מי שואלים ומתי. בבוקר נתניהו מבשר שהם יורדים, בערב הלשכה לסטטיסטיקה קובעת שהם דווקא עולים. הפעם ננסה להבין את התשובה האמיתית לכך וגם מה צפוי בעתיד בעזרתו של סמי פרץ, פרשן בכיר בדה מרקר. בהמשך בפינה נקודה על המפה נהיה בשכונה פסגת זאב שבירושלים.

האזנה נעימה!

חגי.


רשימת הפרקים המלאה

הרשמה לפודקאסט:

רשימת התפוצה בדוא"ל | iTunes | אפליקצייה לאנדרואיד | RSS Link | פייסבוק | טוויטר


סיפור משפחתי - מתנה שנשמרת לדורות

 

מחשבה 1 על “[עושים נדל״ן] האם מחירי הדירות עולים או יורדים?”

 1. חלקי וחפיפניקי כרגיל..
  המרואיין חוטא בדיוק במה שהאשים את ביבי – בנתונים חלקיים ומסובבים לפי הדעה שכל אחד רוצה להציג.
  לפחות שנה וחצי היתה ירידה במחירי הדירות, כך שביבי צודק. ונכון, בחצי השנה האחרונה יש עליה קטנה – אז גם המרואיין צודק. כל אחד מסתכל על מה שנוח לו. ברמה של רשת עושים היסטוריה מצופה מכם להביא מישהו שיתן את התמונה הגדולה.

  לגבי הביקורת על מחיר למשתכן, אני לא חסיד גדול של התוכנית. ועדיין, יש מתאם בין התוכנית ופעולות נוספות שביצע כחלון בתחום הדיור (מיסוי דירות להשקעה למשל) לבין בלימת העלייה ואף הירידה במחירי הדיור (וגם 2% עלייה במחירים ב-2019 זה נתון נומינלי. במונחים ריאלים אני חושב שזו עליה מזערית אם בכלל). זה המתאם. האם גם יש סיבתיות? זו השאלה הנכונה שצריך לשאול.

  זה נכון שכחלון דיבר על ירידת מחירים, אבל בין השורות אפשר היה לשמוע שהוא לא באמת רוצה להוריד מחירים (בשביל יציבות הבנקים וכו') אלא מכוון לבלימת העלייה. וזה כן קרה במשמרת שלו. כאמור, יש מתאם, לא ברור אם גם סיבתיות.

  הגב

כתוב/כתבי תגובה