פודקאסט עושים עסקים

[עושים עסקים] מופת של אדם: חיים בקר, בעל עיטור המופת וממקימי כנף ארקיע (חלק 1 מתוך 2)

הורדת הפרק (mp3) | קישור לחלקו השני של הפרק

הפעם באמתחתנו פרק מעט יוצא דופן של 'עושים עסקים'. לחיים בקר עבר עשיר הן בעולם העסקים – אבל גם במישור הצבאי. כלוחם וקצין קרבי זכה חיים בעיטור המופת, השתתף בכמה מהקרבות הקשים ביותר בתולדות צה"ל ואף נפצע קשה ממטען צד בלבנון. כאיש עסקים ויזם היה ממקימי חברת הברינקס, חלוץ בעסקי התעופה האזרחית בישראל ומנכ"ל של מספר חברות.

חלק זה הראיון עם חיים יתמקד בעברו הצבאי ובסיפורי הגבורה והמופת – ובחלק השני נשוחח על עברו העסקי. מראיין: דני טימור, מנכ"ל פודקאסט ישראל. לצידו של דני מראיין גם דוד אבנר, לשעבר מנכ"ל פרטנר.

האזנה נעימה!
רן


רשימת תפוצה בדואר האלקטרוניאפליקציית עושים היסטוריה (אנדרואיד) | פייסבוק | טוויטר

נותני החסות לפרק:

 


כרטיס ביקור

שם: חיים בקר

גיל:  71

ניסיון תעסוקתי: בתפקידו האחרון סמנכ"ל התפעול של פרטנר ואחד מחברי צוות ההקמה של החברה. לפני כן מנכ"ל המשביר סוכנויות, מנכ"ל יורופקאר, מנכ"ל מילת, סמנכ"ל כ"א ותפעול של ארקיע וכנף ארקיע  ואחד ממקימי כנף. מנהל מסחרי וממקימי מגור שירותי דרך ומנהל המבצעים של ברינקס ישראל .

במקביל ניהל חיימון קריירה צבאית מפוארת קצין צנחנים במילואים. כסגן לחם במלחמת ששת הימים כאשר חוליה בפיקודו הביאה למפנה בקרב על המתחם הגדודי בג'לבינה אשר ברמת הגולן – מטיילים רבים מכירים מתחם זה כבריכת הקצינים שמתחת לג'ילבון. על תפקידו בקרב זה קבל חיימון את אות המופת ומספר שעות אח"כ מספר כדורים בצוואר. במלחמת ההתשה כמתנדב (במסגרת הנמרים) חיסל מחלקת קומנדו מצרית. במלחמת יום הכיפורים כמ"פ צנחנים לחם בקרבות עמק הבכא ובמלחמת לבנון הראשונה לחם כמג"ד ומספר שבועות לאחר מינויו כמח"ט נפצע אנושות ממטען צד בלבנון.

חיימון השתקם ועל אף הפציעות פעיל במגוון ענפי ספורט, מתנדב ומבלה וידוע כמסמר הערב בכל מסיבה.

עיטור המופת באתר גבורה 

מחשבה 1 על “[עושים עסקים] מופת של אדם: חיים בקר, בעל עיטור המופת וממקימי כנף ארקיע (חלק 1 מתוך 2)”

  1. תיקון קטן: דוריג'את, המוצב הסורי שממנו הם קיבלו אש הוא לא זה שהפך לאנדרטה. מצפה גדות והאנדרטה הם שרידי מוצב סורי נוסף בשם מורתפע.

    הגב

כתוב/כתבי תגובה