פודקאסט עושים טכנולוגיה

[עושים טכנולוגיה] פופאפ: האם פייסבוק על סף מרד עובדים?

המלחמה שהכריז נשיא ארה"ב על טוויטר התגלגלה בתוך ימים בודדים לסערה פנימית שמעסיקה את פייסבוק. עובדי החברה, ביניהם כמה מנהלים בכירים, יוצאים נגד החלטת מנכ"ל ומייסד החברה, מארק צוקרברג, לעמוד מנגד בשעה שטראמפ ממשיך לפרסם פוסטים כוזבים ומסיתים. האם צוקרברג ייאלץ לשנות את עמדתו נוכח המהומה שמתפתחת אצלו בבית וכיצד האירוע הזה עשוי להשפיע על תעשיית ההייטק כולה?

האזנה נעימה
יובל דרור.

קישורים
 

דף הבית של התכנית | iTunes | RSS Link

רשימת תפוצה בדואר האלקטרוניאפליקציית עושים היסטוריה (אנדרואיד) | פייסבוק | טוויטר


מחשבה 1 על “[עושים טכנולוגיה] פופאפ: האם פייסבוק על סף מרד עובדים?”

  1. שלום יובל!
    כעוקב ותיק אחר הפודקאסט הנפלא שלך אני חייב להגיד שדי התאכזבתי כששמעתי את הפרק הזה. לגיטימי לגמרי שהעמדה הנחרצת שלך כנגד ההתנהלות של טראמפ תבוא לידי ביטוי (גם אם בצורה חד צדדית. דרך אגב, אני בעצמי לא סגור מה אני חושב עליו), אבל, וזה אבל גדול, גם אם נסכים שההתנהלות של צוקרברג נובעת מאינטרסנטיות של קרבה לממשל או סתם 'להוריד את הראש בפי הגל', זה אבסורד שהרשתות החברתיות יתנו בעצמם ציון לתוכן שאנשים מעלים אליו *כל עוד הדבר נמצא בתוך חופש הביטוי*. הרי בשביל זה יש שוק לא?, או יותר נכון לשאול "מי לעזאזל מינה אתכם לשופטים??"

    בנוסף, זה ברור שבכל מערכת פוליטית על הגלובוס יש שקרים ופייק *משני צדדי המתרס*. האם ההטייה הפוליטית (הלגיטימית כשלעצמה) של אנשי טויטר/פייסבוק ושות' לא תבוא לידי ביטוי בהחלטה את מי לצנזר ואת מי לא? מה הוא שקר ומה היא אמת? איזה נרטיב לקבל ואיזה לדחות? לדוגמא – אם ביבי יצייץ משהו על 'החשיבות שבהחלת החוק הישראלי על מעלה אדומים', האם טויטר יוסיפו אזהרה שזו, לדעתם, מילה מכובסת ל'כיבוש'? או להיפך, יאיר לפיד יעלה פוסט על 'המושחת מבלפור', האם פייסבוק תוסיף אזהרה שהכינוי 'המושחת' אינו מדוייק כי עדיין הדבר לא הוכח בבית משפט וכי מגיעה לכולם זכות החפות עד שיוכח אחרת? איפה עובר הגבול? ממש לא התייחסת לבעייתיות הגדולה שבכל הסיפור.

    (האכזבה הזו לא גורעת הנאה של שעות האזנה רבות לפרקים נפלאים אחרים שלך. גם ברמת התוכן וגם באופן ההגשה. ועל כך מגיעה לך, ללא ספק, גם תודה!)

    הגב

כתוב/כתבי תגובה