[התשובה] איך להאט את הזמן?

למה הזמן רץ כשנהנים? למה חצי שעה משעממת נמשכת שנה? ובעיקר, מה בדיוק קרה בחודשים מרץ ואפריל 2020, שגרם לכל כך הרבה אנשים לחוות את הזמן באופן משונה?

נעימת פתיחה: David Hyde  
 


12 מחשבות על “[התשובה] איך להאט את הזמן?”

 1. היי דורון, קוראים לי נעם גורפינקל אני בן 14 ויש לי עוד תאוריה בקשר ללמה הזמן עובר יותר מהר ככל שמתבגרים והיא שזה עניין יחסי.
  לדוגמא כשאתה בן 4 שנה אחת היא רבע מכל החיים שלך לאומת זאת כשאתה בן חמישים שנה היא רק שני אחוז מהחיים שלך.

  הגב
  • לפי שזאם זה מתוך Classical Overture של Dino. בכל מקרה מדובר בSymphony No.40 in G minor K550 1st movement של מוצארט, זה שיגע אותי כל היום.

   הגב
 2. עוד משהו שמשפיע בין ילדים למבוגרים.
  ילד חווה את השנה הרביעית לחייו, בין גיל 4 ל-5 כחמישית מחייו עד עכשיו. 20%, זאת תקופה משמעותית מאד מחייו.
  באותו זמן אבא שלו התבגר מגיל 34 ל-35, זה קצת פחות מ-3%, למעשה מבחינת החלק היחסי, עבור הילד בן ה-5, השנה האחרונה של חייו הייתה שווה באופן יחסי לחייו שלו כמו 7 שנים עבור אדם בן 35, או 2 עבור ילד בן 10.
  זה דבר נוסף שהופך את האירועים המשמעותיים כל כך. מעבר לעובדה שהם ראשונים, הם תפסו חלק משמעותי יותר מהחיים של מי שחווה אותם.
  עבורי הקורונה הייתה חודשים זניחים מחיי, עבור התינוקת שלי שרק חגגה שנה זה היה שישית מחייה. היא הרגישה את זה כמו שאדם בן 60 היה מרגיש לו היה תקוע בבית 10 שנים

  הגב
 3. זכור לי שפעם חובט בייסבול טען שכשהוא צריך לחבוט, הזמן עובר לאט יותר. לא ידוע לי על מחקרים שבוצעו על ספורטאים.
  חוץ מזה, אם ככל שמזדקנים הזמן 'עובר מהר יותר', זה אומר שצריך להריץ מוסיקה וסרטים לאט יותר. לא ידוע לי על מבוגרים שמתלוננים שיצירות שהם מכירים מילדות מנוגנות עכשיו מהר מדי (מוכרות לי תלונות לגבי עוצמת הקול, אבל זה נושא אחר), אבל יש פה מקום לאפליקציה חדשה והמון כסף. מישהו מרים את הכפפה?

  הגב
 4. מדהים את המעולה ופשוט גאון אני לא יודע איך הייתי מעביר נסיעות ארוכות ומשעממות בלעדיך

  אולי ממהר את הזמן?!

  הגב

כתוב/כתבי תגובה