[התשובה] וירוס זאת חיה ב-ו'?

שאלה שעולה לעתים קרובות במשחקי ארץ-עיר: האם וירוס זאת בכלל חיה? ואם לא, אז מה זה בעצם? כמו כן: למה קורונה זה בעצם לגמרי לא כמו זומבים. דורון פישלר בפרק מיוחד מהבידוד.

 
קרדיטים:

https://soundcloud.com/flauschgau/visions-of-madness

https://www.youtube.com/watch?v=9OPc7MRm4Y8

https://www.youtube.com/watch?v=IVBi7_UsbWM

 

22 מחשבות על “[התשובה] וירוס זאת חיה ב-ו'?”

 1. התשובה שלי לשאלה האם וירוס היא חייה ב ו היא לא. תשובתי לשאלה הספציפית הזו הוירס היא לא חיה ב ו מכיוון שווירוס זהו שם כולל כל קבוצה מסויימת.

  הגב
 2. התשובה לשאלה האם וירס זה חיה ב-ו
  אז לא. התשובה לא . וירס לא חיה ב-ו׳ בגלל שוירס זהו שם כולל של קבוצה מסוימת.

  הגב
 3. ההשוואה הפשוטה ביותר זומבים זה דווקא כלבת.
  הורג תמיד (אלא אם הספקת לקבל סדרת חיסונים תוך תקופה מסוימת) ועובר ברוק (שזה ת'כלס בנשיכה)…
  וזה עדיין לא מוגר סופית, אם כי זה לא מגפה בסדר גודל של הקורונה, או בסדר גודל גדול כלשהו… וזו די הוכחה זומבים לא יעבדו, במיוחד שלכלבת יש תקופה חבויה, בה היא מדבקת אך לא רואים אותה…

  הגב
  • לגבי זומבים. ברור שניתן לזהות אותם ולא לתת להם להתפשט. אבל מה לגבי וירוס כמו במתים המהלכים, שבנוסף לנשיכות מתפרץ כשהנשא מת. בלי שום סממן נוסף לפני.
   ואז הם יכולים להתפשט בגלל העולם בלי שאף אחד ידע
   מלחיץ…

   הגב
 4. תודה על פרק מעולה ומידע חשוב!

  רציתי להוסיף שיש סיבה הרבה יותר ברורה שוירוס הוא לא חיה בו'.
  'חיה' בארץ עיר היא לא יצור חי. היא בעל חיים. 'בננה' היא לא חיה באות ב', למרות שהיא ללא ספק יצור חי, שמתרבה, מגיב לסביבה וכו'. כי היא שייכת לממלכת הצומח. כדי לשמור על עקביות כלשהי, גבולות הקטגוריה צריכים להיות גבולות הממלכה – ולכן וירוסים, חיידקים, פטריות, וכל מה שהוא לא 'בעל חיים' הוא מחוץ לתחום.

  הגב
 5. וואוו, אנחנו בודקים באובססיביות אם יצא תשובה חדש. אני אומר לכולם שלהחמיץ את המובן מאליו ואת התשובה שלך זה עוול שאסור שאדם יעשה לעצמו. פשוט תאווה לאוזניים. אם לא מחקו לי את התגובה הקודמת אולי גם לא ימחקו לי את זו, אך לצערי אני נוטה להיפגע מנטייתם הטבעית של חובבי חופש הביטוי לסתום לי את הפה כדי להגן על הציבור התמים שלא ייחשף חלילה למחשבותיי. שאלתי הקודמת אליך הייתה האם יש אלוהים? כמובן לא. פרופ' הררי מאוד משכנע בכך בהרצאתו היסטוריה עולמית 2013. ניתן לבדוק מדעית האם יש הבדל בין בני ברק למכה לוותיקן ולחולון מבחינת אחוזי תמותה ממחלות ותאונות, כולל האם הסיכוי להיפגע מקורונה קשור לתפילות? אבל ההוכחה המוחלטת לאי קיום האל הם הרוע, הסבל והזוועות שיש בעולם כשהשואה היא רק קצה הקרחון. הכדור שלנו מסתמן כגיהינום עלי אדמות ולפיכך אם יש אל הוא שטן. אבל הסיבה שאני מגיב הפעם היא הזומבים. מה אם אנחנו כן תחת מתקפת זומבים? והם בכלל לא עושים קולות מוזרים, אלא צורחים אללה הוא אכבר. מיליוני זומבים שטופי מוח, דמויי אדם, בעלי זכויות אדם, שלא ניתן להבדיל בינם ובין בני אדם, וכל מה שמעניין אותם זה להשמיד כמה שיותר כופרים? ואם אלאור אזריה למשל יהרוג אחד מהם הוא ישב בכלא? הם כן יכולים להשמיד אותנו.

  הגב
  • למרות שאינני מאמין באלוהים, אני חושב שיותר מדוייק (מבחינת הטיעון) לציין שאין ראיות טובות לקיומו, כשיוצגו ראיות טובות/מספקות יהיה על מה לדבר

   הגב
  • שמע אני יכול להבין למה מחקו לך את התגובה הקודמת ואני ממליץ למחוק גם את התגובה הזו. הכדור הזה הוא בכלל לא גיהנום על פני אדמות יש לך מיטה לישון ובה ואוכל לאכול ומחשב מחובר לאינטרנט בעוד שלכמעט חצי מהאנשים בעולם הזה אין את הדברים הללו מה גם שיש את דורון פישלר ולשמוע אותו זה גן עדן. בהקשר לאחוזי התמותה הקדוש ברוך הוא דואז למאמיניו בעולם הבא והנצחי לא בעולם השקר הזה בו יש זומבים שטופי מוח.
   אתה עוד יכול לחזור בתשובה תאמין לי הקדוש ברוך הוא ישמח.

   הגב
   • תודה על התגובות, אענה בקצרה ככל האפשר. הקשר הוא זומבים. אנשים לא קולטים שפעמים רבות יש קשר ממשי בין מדע בדיוני למציאות. הסרט מלחמת העולם Z ממחיש לנו מה יקרה כשמיליון שהידים ירוצו לירושלים. בהזדמנות זו הזכרתי גם את השאלה שלי לדורון, האנושות זקוקה לאמיץ שיתמודד עמה. שיעור 14 בקורס של פרופ' הררי היסטוריה עולמית 2013, נמצא ביוטיוב. משכנע במיוחד שבראשית ברא האדם את האלוהים. מושג האלוהות מומצא כל הזמן שוב ושוב על ידי האדם כדי להתמודד עם קשיי הקיום. אבל יותר מכך לי יש הוכחה מוחלטת על פי מבחן התוצאה. כשם שאינך יכול לבקר באושוויץ ולהתפעל מהיטלר, כך אינך יכול להתבונן על ההיסטוריה ולהתפעל מהבוס שלו, שאחראי ישירות גם למעשיו של היטלר וגם לשאר הסבל בעולם, שהוא בלתי נתפס. גם ברגע זה ממש 25 מיליון חטופים לכודים במרתף ענק של כנופיית פסיכופתים הידוע בציבור כקוריאה הצפונית. הזוועה הזו יחד עם שתיקתנו מצדיקה מבול. צריך לדעת היכן אנו חיים. אתם חיים בבועה, אין לכם שמץ בנוגע לממדי הסבל בעולם. סטטוס קוו של שואות וזוועות, זה הכוכב שלנו. רק אל שטני היה מאפשר דבר כזה, ומאחר והאל חייב בהגדרה להיות חיובי, הוא לא קיים. התירוץ של העולם הבא צריך להתמודד עם השאלה מדוע יש תפילות ומדוע אנשים מצפים מהאל שיעשה להם טוב גם בעולם הזה? דווקא לא מחקו לי את התגובה הקודמת, אבל אני מודע לכך שאני מעורר שערוריות. אנשים אינם מסוגלים להתמודד עמי אינטלקטואלית, הדבר היחיד שהם יכולים זה לסתום לי את הפה. חובבי חופש הביטוי אוסרים להתייחס למוסלמים קיצונים כזומבים למרות שבדומה לנאצים גם הם הפכו להיות עדר של מפלצות שטופות מוח על 2 וכולנו יודעים מה גורלו של מי שנופל בידי דאעש למשל.

    הגב
  • יש הבדל בתוחלת החיים בין הערים החרדיות לבין שאר המדינה.
   תוחלת החיים הממוצעת הכי גבוהה בישראל היא בביתר עילית.

   הגב

כתוב/כתבי תגובה