[התשובה] בגשם, ללכת או לרוץ?

זו אחת הדילמות הנצחיות: מה יותר כדאי לעשות בגשם כדי לא להירטב? ללכת באיזי, או לרוץ אל תוך הטיפות? זאת שאלה מתמטית מורכבת שכדי לפתור אותה נזדקק למקרר. עוד בפרק: כמה תיקונים לענייני פלסטיק

 
קרדיטים:

https://soundcloud.com/flauschgau/visions-of-madness

https://www.youtube.com/watch?v=9OPc7MRm4Y8

https://www.youtube.com/watch?v=IVBi7_UsbWM

 

18 מחשבות על “[התשובה] בגשם, ללכת או לרוץ?”

 1. 14:20 מה זאת אומרת שלא ראינו מקרר מרןץ רץ במעגלים בגשם? מי לא ראה כזה דבר?! חחח

  הגב
  • מצאתי משהו שלא התחשבת בו בפרק. כשאנו רצים בגשם, הגוף שלנו נוטה בזוית קדימה, כך שפוגע בנו יותר גשם בגב. השאלה היא האם כמות הגשם שפוגעת בגב כשאנו רצים גדולה יותר מכמות הגשם שאנו ״חוסכים״ כשאנו מגיעים מהר יותר ליעד.

   הגב
 2. לא טעות בתוכן המדעי אמנם אלא בעברית, גם זה חשוב: חמישה עשר שקלים, ולא חמש עשרה. היתה טעות דומה נוספת בפרק.

  הגב
 3. במקרה של רוח מאחור, אתה צריך לנוע במהירות הטיפות ולא במהירות הרוח (לדעתי הן לא זהות, המהירות הצידית של הטיפות נמוכה יותר.

  הגב
 4. שנה עשרה זה מספר שיכול להיות כל מספר, לדוגמה אם שואלים אותך הרבה פעמים מה השעה אתה יכול להגיד שנה עשרה.

  הגב
 5. אני שמח שביקשת הערות על דיוק. ככה פחות קשה לי להיות הזבוב במרק:
  אמרת שרוח וזוית הגשם אינם משנים, למעט *נקודה* אחת, של שוויון מהירות התנועה למהירות הרוח.
  אז נכון שבאותה נקודה, ההרטבה תהיה אפס. אבל פונקציית ההרטבה היא פונקציה *רציפה*. כלומר שהנקודה המדוברת אינה חריגה. אז בלי להכנס למתמטיקה, בוא נניח שאני הולך רק קצת יותר לאט מאותה מהירות קסומה. אלפית קמ"ש פחות. כך שעד שאגיע הביתה, רק טיפה *אחת* תצליח להשיג אותי ולפגוע לי בגב.
  אם הייתי הולך קצת יותר מהר, *שתי* טיפות היו פוגעות בי. רואה לאן זה הולך? ההרטבה היא *כן* פונקציה של המהירות ביחס לרוח. וכמובן שזה עובד גם בכיוון השלילי.

  הגב
  • וכמובן, זה תקף גם אם מתקדמים מהר מהרוח (פשוט נרטבים מקדימה ולא מאחורה).

   בנוסף, אפילו אם מתקדמים בדיוק במהירות הרוח ובכיוון שלה, עדיין נרטבים, כי כמו לכל מקרר טוב, גם לנו יש חלק עליון. אז אולי נשאר יבשים מהצדדים, אבל זה הסוף של התסרוקת המושקעת. אם רוצים לא להרטב בכלל, צריך להתקדם במהירות (ובכיוון) הרוח תוך כדי נפילה חופשית.
   חידה: השקעתם בלבוש יקר, איפור יוקרתי, תסרוקת מושקעת ועכשיו צריך להגיע לדייט ובחוץ גשם שוטף. גם אתם וגם הדייט רוצים להראות במיטבכם בפגישה, מה שמחייב שתהיו יבשים. מה מקום המפגש שיבטיח שכולם יגיעו אליו יבשים?
   [תשובה: האינטרנט]

   הגב

כתוב/כתבי תגובה