פודקאסט עושים עסקים

[עושים עסקים] השבוע: בלוף פקקי התנועה


הורדת הפרק (mp3)


תכננו לדבר השבוע עם שוקי כהן, מומחה בכיר בתחבורה, על בעיית הפקקים שכולנו מרגישים שאנחנו תקועים איתה והיא רק מחריפה אבל אז הופתענו לשמוע שהבעיה לא קשה יותר מאשר הייתה לפני עשר שנים. בדרך הוא ניפץ לנו עוד כמה אקסיומות שקשורות בפקקים בישראל.

האזנה נעימה!


דף הבית של התכנית
רשימת תפוצה בדואר האלקטרוניiTunes | האפליקצייה שלנו לאנדרואיד | RSS Link | פייסבוק | טוויטר

 

8 מחשבות על “[עושים עסקים] השבוע: בלוף פקקי התנועה”

 1. איזה תגובות חמוצות,
  אפשר לחשוב שעשיתם מנוי וזה עלה לכם בזמן אויר..
  נראה לי שאוירת הבחירות משפיעה על שיקול הדעת של אנשים.
  כשסה"כ המרואיין נתן הסתכלות שונה למציאות הקיימת.

  הגב
 2. לא יודע מי זה המרואיין אבל הוא יכול להיות פוליטיקאי מצוין. להציג כזאת מציאות זה מדהים. סטטיסטיקה זה דבר נפלא. הידעתם שאם שוכבים עם ראש בתנור ורגליים במקרר, אז בממוצע מרגישים בסדר? בגוש דן עומדים אבל בצפת וטבריה (אני חושב) פנוי. אז בממוצע בסדר.
  איך בכלל משווים בין מדינות. למה לא מסבירים. האם רק מספר כלי רכב או כלי רכב לאוכלוסיה או לק"מ כביש.
  בלונדון מעל ל-80% משתמשים בתחבורה ציבורית במרכז לונדון. "החלק האחרון לא קיים אצלנו בארץ" אז לא נדבר על זה. אין מה להשוות אז לא נשווה. בלונדון יש פקקים בבוקר ביציאה מהעיר כי הרבה עובדים מחוץ למרכז. אצלנו הפוך. אבל שוב, למה לקלקל סטטיסטיקה
  באיילון, ב-2008 עברו יותר כלי רכב. גם מסביר שבגלל הפקקים פחות כלי רכב מצליחים לעבור. אז יש לי רעיון, תשאירו באיילון רק נתיב אחד לכל כיוון ותגלו שמספר כלי הרכב שעוברים ממש קטן. מדד נהדר
  שעות העומס. סיסמה נהדרת. הוא מסביר יפה ששעות העומס מתרחבות. אנשים יוצאים יותר מוקדם וחוזרים יותר מאוחר, בניסיונות להימנע מהפקק. אבל המושג "שעות העומס" נשאר. כמה הוא התרחב? אין התייחסות.
  גם הפקק לא גדל (כי אנשים מזיזים את השעות). ברור הכביש מלא, אי אפשר להכניס עוד מכוניות. הוא גדל בזמן לא בכמות.
  בקיצור, נשברתי אחרי 14 דקות

  הגב
 3. כולי תקווה שמי שבאמת אמור לפתור את בעית הפקקים לא טוען גם כן שאין פקקים ובונה על זה שהחליף מקום עבודה כדי שהוא לא יצטרך להתאמץ.

  הגב
 4. חגי, באמת…!?!?
  כדאי להקשיב למרואיין (שאגב, היה כדאי גם להגיד מי הוא, חוץ מזה ששמו הוא שוקי). הוא אמר שאין פקקים? הוא אמר שכבר אי אפשר להעמיס יותר על הדרך, אז העומס מתחיל עם עלות השחר וממשיך עד הצהריים.
  כותרת שלא קשורה בכלום למה שאמר המרואיין.
  חוץ מזה, בוא, מדידה מ 2016 ועד היום זה לא בדיוק פרספקטיבה של זמן משמעותי.

  הגב
 5. פרק מעניין, חשיפה לקצת חשיבה מחוץ לקופסה ומה שאנחנו שומעים בנושא, חבל על הכותרות המטעות שעומדות בסתירה עם מה שהמומחה שהתארח אמר.

  הגב
 6. הכותרת בהחלט מיותרת, אפילו המרואיין לא טוען לבלוף פקקים. כדאי להפסיק עם שמות פומפוזיים לפרקים (משום מה זה בעיקר בפודקאסטים של חגי גולן)

  בדרך כלל אני לא מאזין לעושים עסקים, לפעמים, כשהנושא ממש מעניין, אני נותן צ'אנס. הפתיחה של הפרק מיותרת לחלוטין, נראה שחגי לא מבין מה הוא מקריא. הגמגומים בפתיחה בכלל לא מתאימים, זה פודקאסט, תעצרו ותקליטו מחדש את המשפט.
  בכללי נראה שהוא בכלל לא בקיא בתחום, נראה שתחקיר לפני הפרק לא נעשה, ותרומה של המגיש לפרק קטנה עד לא מורגשת בכלל.
  במצב כזה אין כמעט יכולת לעמת את המרואיין עם טענות אחרות, וחבל. הפרק תלוי במרואיין וטיבו (וזה ספציפית דווקא היה לא רע, אחרים ששמעתי הרבה פחות טובים).

  הגב
 7. הכותרת הזאת היא דוגמה נפלאה ל"פייק ניוז". למשל הטענה שאחוז השימוש בכלי רכב פרטיים בישראל קטן מזה שבבריטניה, אך במאמר מוסגר מזכירים שהרוב המוחלט של המשתמשים במרכז לונדון נוסעים בתחבורה ציבורית. לא ברור לי מניין נובע הניסיון לרכך את חומרת הבעיה, אך הכותרת וכותרת המשנה פשוט מקוממות. חבל.

  הגב

כתוב/כתבי תגובה