פודקאסט התשובה

[התשובה] אדום, ירוק, ורוד, כחול

הורדת הפרק (mp3)

למה אדום זה רע? למה ירוק זה טוב? למה ורוד הוא צבע של בנות? למה כחול הוא צבע של בנים? האם יש באמת משמעות לכל הצבעים האלה, או שהוחלט עליהם באופן שרירותי? והאם אפשר להפוך את הסדר?

https://soundcloud.com/flauschgau/visions-of-madness

https://www.youtube.com/watch?v=9OPc7MRm4Y8

https://www.youtube.com/watch?v=IVBi7_UsbWM

 

11 מחשבות על “[התשובה] אדום, ירוק, ורוד, כחול”

 1. הי, אני רוצה לתקן אותך. אמרת בפודקאסט המובן מאליו בפרק שהיה במזל שכלות בכול העולם לובשות לבן, פה אמרת שבסין כלות לובשות אדום

  הגב
 2. ציינת נכון בסוף הפרק שאדום וירוק מופיעים כבר בספינות. כדאי להזכיר שחוקי הדרך בים קובעים שיש זכות קדימה לכלי שיט שמגיע מדופן ימין, כלומר אתה רואה את האור האדום שלו, כך שכבר שם אדום מקבל משמעות של עצור או תן זכות קדימה.

  הגב
 3. העניין של הירוק ממש לא ברור. הסברת יפה את הורוד והכחול. ובמידה סבירה את האדום ("דם"? שים לב שאדום הוא צבע אזהרה מקובל גם אצל החרקים, שממש לא בעניין של דם אדום).
  אבל הירוק הוא "הצבע שהוא הכי לא אדום"? מה זה ההסבר המוזר הזה? ועוד הוספת שהוא "בצד ההפוך של גלגל הצבעים"? מה זה "גלגל הצבעים"? מה הופך צבע אחד ל-"הפוך" של צבע אחר? מצטער, אבל זה ממש לא הסבר. אשמח למשהו מעט יותר מובן.

  הגב
  • גלגל הצבעים הוא דרך לסדר את הצבעים בצורה שאנו כבני אדם תופסים אותם.
   מסמנים את שלושת צבעי היסוד: אדום, כחול, צהוב במעגל. ובין כל צבע את הצבע "שנוצר" משילוב שלהם. כתום בין אדום וצהוב, ירוק בין צהוב לכחול, וסגול בין כחול לאדום.
   ואז יוצא שאדום נמצא מול ירוק. ירוק זה הצבע הכי "רחוק" מאדום.

   הגב
 4. הערה קטנה.
  אמרת שורוד מסמל נשיות בלבד.
  לא מדוייק, "עתיד ורוד" זה לא עתיד נשי.
  ורוד מסמל גם אופטימיות ותקווה בלי שום קשר לנשיות.

  הגב
 5. הערה קטנה.
  אמרת שורוד מסמל נשיות בלבד.
  לא מדוייק, "עתיד ורוד" זה לא עתיד נשי.
  ורוד מסמל גם אופטימיות ותקווה בלי שום קשר לנשיות.

  הגב
 6. עוד אדום בטבע נמצא בצבעי אזהרה (Aposematism): בעלי חיים עם צבעים שמבליטים אותם לעיני טורפים פוטנציאלים, על מנת להעיד על רעילות או טעם רע (לבלוטות הטעם, לא בעיצוב, סרטים וכד')

  הגב

כתוב/כתבי תגובה