[התשובה] למה לאוכל רע יש טעם טוב?

הורדת הפרק (mp3)

למה פיצה זה כל כך טעים? למה האוכל הבריא לא טעים, והאוכל הטעים לא בריא? איזה מין סידור מטופש זה, ומי צריך לתת את הדין? למה כולם מסכימים שפיצה זה טעים, אבל אף אחד לא מסכים בשאלה איזה תוספות לשים עליה? התשובה כוללת הרבה גזר, סודיום בנזואט, צרצרים על מקל ואישה דגולה בשם אאאאאאאגגג.

האזנה נעימה,

דורון.

14 מחשבות על “[התשובה] למה לאוכל רע יש טעם טוב?”

 1. אם האבולוציה "דאגה" להתאמה עבור סביבת ציידים-לקטים בצורה הכי טובה, מדוע פחמימות וסוכרים, שהם מצרך חיוני כל כך, היו מצויים כל כך בצמצום בשונה מויטמינים שהם מצרך פחות חיוני? במקום שזה יהיה טעים זה היה אמור להיות בשפע. הדבר נוגד את הטענה שהטבע מאורגן על מנת שיהיה לנו הכי הרבה סיכויים לשרוד.

  הגב
 2. אני חושבת שאם דורון פישלר יעדר סימני הזיהוי יהיו:

  בן אדם חובב טריוויה ומתעב אננס על פיצה

  הגב
 3. מה ששכחת לציין זה שתאגידי המזון הגדולים משקיעים הון בחקר המח והמנגנונים שלנו וכיצד הם מגיבים למינונים שונים של חומרים האלה-מלח, סוכר ושומן. וכך הם מגיעים ל"מתכונים" ומרקמים מאוד מדויקים שגורמים לנו להתמכר לחטיפים ולמאכלים תעשייתים ולא בריאים ולצרוך מהם עוד ועוד.
  נשמח להסבר מפורט על הטעם אומאמי.
  חוץ מזה, מתה על הפטדקאסטים שלך❤️

  הגב
 4. רק 5 טעמים? לא ולא. יש גם טעם נפרד לבועות הגז במשקאות מוגזים. אני לא צוחק (אפילו קצת בוכה).
  לפני כמה שנים התחלתי לקחת תרופה בשם TOPAMAX נגד מיגרנה. ופתאום כל המשקאות המוגזים (כולל בירה!!!) החלו להרגיש חסרי גזים לחלוטין. הטעם של אותו משקה אחרי שהבקבוק עמד פתוח כמה ימים.
  בעבר חשבתי (כמו כולם), שמה שמרגישים זה את "דיגדוג" הבועות, וגם את החמיצות של החומצה הקרבוקסילית. אבל לא. מתברר שיש מנגנון חישה/טעימה ספציפי ל-CO2, והוא משתמש באנזים בשם carbonic anhydrase. התרופה הנ"ל חוסמת את יצור האנזים. אני מרגיש את הבועות, ואין להן שום משמעות.
  מאוד מוזר שהאבולוציה ציידה אותנו בחיישן כזה. אם הוא מיועד למטרה אחרת, לא מצאתי לכך עדות. אבל מבחינת חוש הטעם – זה חוש נפרד לחלוטין מה-5 המוכרים.

  הגב
 5. פרק מאוד מעניין, למרות שאנשים שאוהבים אנשובי על פיצה, לא באמת יכולים לשפוט אחרים.

  הגב
 6. דורון פישלר תעשה לי ילד!! או ילדה, לא באמת אכפת לי מהמין אנחנו ב2019 פור גאדס סייק

  הגב

כתוב/כתבי תגובה