פודקאסט עושים היסטוריה

[עושים פשיעה] "צל של אמת" – תור הזהב של ז'אנר הדוקו פשע

הורדת הפרק (mp3)

גם אם פיספסתם כשיצאה, אין סיכוי שפספסתם אותה לאחרונה – ואני מדברת כמובן על "צל של אמת", סדרת דוקו בארבעה חלקים, המגוללת את סיפור החקירה והמשפט בתיק רצח תאיר ראדה. הסדרה חשפה בפני הציבור הרחב, לראשונה, את דמותה של א"ק ואת בן זוגה א"ח.
לאחר יציאת הסדרה, טענו מבקריה, ובראשם פרקליט המדינה ורביב דרוקר – שהסדרה מעוותת את המציאות וכי היא "מסוכנת". ואולם לאחרונה התבשרנו על בדיקת דנ"א משערה- שכביכול אכן קושרת את א"ק לזירה. בעקבות הממצא, הוחלט בפרקליטות לשלוח שערות נוספות מהזירה לבדיקה.
אולי יוצרי הסדרה עלו על משהו שרשויות המדינה פספסו?
איפה האמת?

האזנה נעימה,
דנה.

קרדיט תמונה: מאת מקור, שימוש הוגן, https://he.wikipedia.org/w/index.php?curid=1393468

12 מחשבות על “[עושים פשיעה] "צל של אמת" – תור הזהב של ז'אנר הדוקו פשע”

 1. היי רן,
  לא יכול להיות שבאנגלית האינטרנט מתפוצץ מפודקאסטים על פשע וברשת המכובדת שלך לא יהיה דבר 🙁
  לדעתי לא צריך להתמקד בפשיעה מקומית, אפשר לסקר סיפורים מכל העולם, לא חסר (לצערנו)

  הגב
 2. היי, אשמח אם תשקלו את הנושא מחדש, שני הפרקים הראשונים היו מעולים, השלישי פחות
  אני בטוחה שיש קהל לנושא.

  הגב
  • היי נעם, תודה על התגובה. בחרתי להתמקד בסדרה על הרצח ולא ברצח עצמו, מכיוון שיש הרבה "חורים" ועמימות לגבי הפרטים ברצח עצמו, והרשעת רומן זאדורוב שנוייה במחלוקת, אפילו בין השופטים בעליון לבין עצמם.
   בשנים האחרונות בעיקר ארה"ב, ולאחרונה גם בארץ- ז'אנר הדוקו פשע פורח, ולעיתים רק עצם העובדה שיוצרים דוקומנטריים מתעדים ומעורבים כ"כ בתיק- מביאה כשלעצמה לגילויים ולתהפוכות מרתקות. הרגשת שזה פחות מדבר אליך- אני מבינה. אני ממש מקווה שתמצא יותר עניין בפרק הבא. stay tuned 🙂
   -דנה

   הגב
   • דנה. ברור שפרשת תאיר ראדה שנויה במחלוקת. מניח שיש פרשיות רבות כאלה. לא חייבים בפודקאסט לספר רק על פרשות סגורות. אפשר אולי לקחת מקרה פתוח או שנוי ולהציג את הצדדים השונים שבו. אם על פרשה זו כבר יש תוכנית טלוויזיה, אפשר על משהו אחר

    הגב

כתוב/כתבי תגובה