פודקאסט עושים טכנולוגיה

[עושים טכנולוגיה] דור האייפון X – יניב ביזם, iDigital

הורדת הפרק (mp3)

ענקית הטכנולוגיה, חברת אפל, השיקה כמדי שנה את המוצרים החדשים שכולם ידברו עליהם בשנה הקרובה והשנה, הושק האייפון x (אייפון 10) המציין עשר שנים להמצאתו. ארנון זמיר מארח את יניב ביזם, מנהל תחום הדרכה ב iDigital ומדריך מוסמך של אפל, על השימושים העיקריים של המעבד החדש, על השיפור המשמעותי בסירי בעברית, על ה"פלופ" בשידור החי עם מערכת זיהוי הפנים, ואיך הצליחה חברת אפל להגדיל את המסך ולהקטין את המכשיר?

האזנה נעימה,
ניר.

 

הרשמה לפודקאסט:
רשימת התפוצה בדוא"לiTunes | אפליקציית אנדרואיד | RSS Link | פייסבוק | טוויטר | לינקדין

נותני החסות לפרק:

 

14 מחשבות על “[עושים טכנולוגיה] דור האייפון X – יניב ביזם, iDigital”

 1. רק לעדכן שאפל הפסיקו את ייצור האייפון 10.
  כנראה שלא כולם הם fanboys שרצים לחנויות….
  המלאי לא אזל. סליחה הוא יאזל בקרוב, כי לא מייצרים יותר.

  הגב
 2. אוזני עדיין מצלצלות! ראש תחום הדרכה בחברה מעריץ את החברה שלו שנטעה "שלוש מליון עצים"! טעויות כאלה מתגנבות לעיתים לפודקסטים (וחבל) אבל כשזה בא מאיש הדרכה זה צורם יותר.
  המאמץ של עושים הסטוריה לגדול גם ככלי חינוכי חייב לכלול הקפדה על שפה נכונה בכל הפודקסים.

  הגב
 3. מצטער. זה פרק שממש לא עומד בסטנדרט של עושים היסטוריה.
  זה לפחות שיפור בהרבה דברים מהפרק הקודם אבל עדיין לא מספיק.
  למרות מה שנאמר בהתחלה אין בכתבה יותר "מחדשות" שכאמור חדשות כמו אטריות שישבו שבועיים במקרר. השיחה היתה עם איש שיווק בסך הכל, כמה זה כבר יכול לחדש?!
  האמת כדי לדעתי לשקול מחדש האם פינה חדשותית זה בכלל מה שעושים היסטוריה צריך. האם יש בכלל אפשרות והאם יש בזה בכלל תרומה. נראה לי שלא. מבחינת תוכן חדשותי טכנולוגי יש כבר הרבה אתרים שיודעים להגיב מהר וגם לעבוד "חפיף". עושים היסטוריה תמיד הייתה טובה בלהיות איכותית מעמיקה ומדויקת. אפילו בעושים פוליטיקה שזה נושא סופר חדשותי. הפורמט בנוי כך שגם חודש אחרי שיצא פרק אפשר לשמוע אותו והוא לא רק מרגיש רלוונטי הוא תמיד מעשיר אותך בידע חדש גם אם אתה צרכן חדשות כבד (כמוני).
  באמת שאי אפשר לומר את זה על הפרק הזה. כל מי שקצת מתעניין בטכנולוגיה ופותח איזה אתר חדשות טכנולוגיה פעם בשבוע הפרק לא יחדש לו כלום. שמעתי את כל הפרק בצפייה אולי יגיע משהו כזה,
  לסיום רק אגיד שלמרות כל מה שאמרתי יש שיפור ענק מהפרק הקודם. הפרק הרבה יותר מסודר יותר נגיש ויותר נעים לשמיעה.
  אני ממליץ להקליט כל פרק תוך חשיבה האם גם בעוד שבועיים יהיה מהנה להקשיב לו.

  הגב
 4. האמת שהפוסט הראשון באמת הרגיש כמו פרסומת לגוגל אבל היא הייתה מעניית.

  שקראתי את התקציר לפוסט הזה שיחה עם מנהל שאי-דיגטל על האייפון X חדש קצת הרגשתי… רגע זה פוסט טנכנולוגיה או שיווק….

  בחרתי לא לצרוך את הפוסט הזה מכיון שלאור הביקרות שיש כאן על עמדות, לאור התקציר שדי אומר "שוויק גס" ולאור הניסון עם הפוסט הקודם אני מוותר.

  הגב
 5. מצטרף לביקורות לגבי התוכן השיווקי עיקר הבעיה היא המראיין הוא כל כך נזהר כל כך חושב על כל מילה הוא לא מאתגר את המרואיין ולכן זה נשמע כמו פרסומת ארוכה לאפל. את הפרק הראשון לא הצלחתי לשמוע עד הסוף היה ארוך ומשעמם – בסדר לפרק השקה
  בפרק הזה הרגשתי כאילו המראיין מנסה לתת למרואיין במה למצגת שיווקית. מה עם שאלות המשוות בין מפרט החומרה של הטלפונים של אפל לטלפונים של סמסונג (הם מיצרים לאפל את המסכים המקומרים) מה עם שאלות לגבי שיטת הצילום לאחרונה התברר שיש תביעה כנגד אפל בנושא העדשה הכפולה מסטרט אפ ישראלי
  מה עם העדכונים למערכת ההפעלה שהופכים כל איפון בן שנתיים לעגלה ברגע שיוצא איפון חדש ומדוע אפל מכריחים להתקין אותם על הסמארטפונים הישנים?
  ממש לא חסרות שאלות קשות שאפשר להפנות לאיש המכירות הזה

  הגב
 6. אני ארחיב קצת על התגבוה של אבבא, בתקווה שתתקבל ביקורת בונה:
  1) שני הפרקים ששודרו מרגישים כמו פרסומת ולא כמו תוכן, שזה מוזר, כי הפרסומות אצלכם לא מרגישות כמו פירסומות (הפירסומת של וניליה הייתה מרתקת!).
  מה הכוונה? יותר דיבורים על ״למה אנחנו הכי טובים״, ״למה כדאי לעבוד אצלנו״. יש המון תוכן שיווקי ופחות תוכן אמיתי.
  2) עוד סיבה למה זה מרגיש כמו פרסומת – פרק שלם על האייפון החדש, תוך התעלמות מהמתחרים. איך אפשר להתפעל מהחידוש המדהים של הטענה אלחוטית בלי להתייחס לכך שזה לא חדש? אם אני חדש בתחום אני עוד עלול לחשוב שאפל המציאו את הקונספט ולא הגיעו מאוחר. אותו הדבר לגבי המסך OLED שמגיע עד הקצוות. זה מגניב וזה סבבה, אבל לפחות תזכירות את המילה סמסונג או גוגל. 40 דקות על עולם הטלפונים של אפל בלי פעם אחת ״סמסונג״ או ״גוגל״? זאת נטו פרסומת לאפל (ול idigital שמשווקת אותם).
  ואם יניב ביזם לא יכול לדבר על סמסונג/גוגל בגלל אינטרסים עסקיים, הוא לא המרואיין הנכון, וזה לא שהוא הביא ידע מקצועי מיוחד לתוכנית.
  3) והביקורת אולי הכי חשובה – לא היה בפודקאסט שום מידע חדש שלא קיים בכל הבלוגים הטכנולוגיים (וכנראה שגם לא מעבר למה שנכתב בעיתונות היומית). לא הייתה צלילה לעומק או סיפור שלא שמענו עליו כמו שיש ביתר הפודקאסטים של המשפחה. את מה ששמעתי כאן, קראתי כבר יום אחרי ההכרזה בלפחות 4 מקורות שונים, רובם באופן מקצועי יותר (היי, דיברו שם גם על המתחרים!)
  אפשר היה לדוגמא לסקר את הסיפור מנקודה אחרת לגמרי – ראיון עם איש אקדמיה/איש מקצועי שמדברים על ה FaceID החדש של אפל מזווית טכנולוגית – למה זה כל כך קשה? מה החידוש? למה עד היום לא היה? איך זה עובד? קצת על אלגוריתמים ברמה של הדיוט או אפילו מה זה זיהוי ביומטרי. כל הנושאים הללו ואחרים היו יכולים לקחת את הנושא הטחון עד דק של ההכרזה של אפל ולתת לו את הנופך של רשת הפודקסטים של ״עושים היסטוריה״.
  צלילה לעומק על נושא ה FaceID, או טכנולוגיית מסכים, או siri/alexa/google home והמהפכה שמתרחשת באמצעותם – היו כולם יכולים להיות נושאים מרתקים שנובעים באופן ישיר מההכרזה של אפל. זה שלאפל יש אולם כנסים חדש – פחות מעניין.

  אני מקווה שתיקחו את הביקורת כאן ותעשו כיוון מחדש לתוכנית, כי לצערי, למרות הפוטנציאל הרב, היא כרגע לא מצדיקה את הזמן.

  הגב
 7. היי יניב.
  כבר הצעתי את זה לרן בעבר, אסל אולי אצלכם זה מתאים יותר:
  אני חושב שפודקאסט בנושא "מציאות מדומה/מועשרת" יכול להיות ממש מרתק.
  אני מכור ממש לנושא, ומנהל את הקבוצה הגדולה בארץ בפייסבוק:
  https://www.facebook.com/groups/VR.Israel
  אשמח שעזור בתחקיר ולספק מידע על ההיסטוריה של התחום, ועל המצב העדכני בשוק הדינמי והמרתק הזה.
  OCULUS RIFT/ HTC VIVE/ PSVR/GEAR VR/ WINDOWS MIXED REALIRY/PIMAX VR…. ועוד.

  הגב
 8. אהלן,
  אשמח להפנות ליניב שאלה. הוא דיבר על ההצפנות והאבטחה שאפל משתמשים כדי לשמור על טביעת האצבע שלי בתוך המכשיר. האם רמת האבטחה במכשירי 6 ו 6s זהה?
  תודה, חן

  הגב
 9. פרק מביך. הבאתם איזה fanboy ששפך במשך שעה את הפיטצ' שלו ללקוחות. נטו תוכן שיווקי, בלי להגיד שום דבר חדש או מעניין על שום נושא. ממש מאכזב.

  הגב

כתוב/כתבי תגובה