פודקאסט עושים עסקים

[עושים עסקים] גוטנברג של הקונדיטוריות: אבי גלברד, בעלים ומנכ"ל גילרו, יצרנית מוצרי מזון ייחודיים

 

הורדת הפרק (mp3)

בגיל עשרים וארבע ניצב אבי גלברד בפני אתגר בלתי צפוי: אביו, שהקים את מפעל גילרו ליצור וופלים וגביעי גלידה, הלך לעולמו במפתיע – ואבי נאלץ להיכנס לנעליו הגדולות של אביו, דווקא בתקופה שבה החלה חדירה מסיבית לישראל של יצרניות מזון מחוץ לארץ והתחרות בשוק הפכה לקשה יותר מאי פעם. בפרק זה נשמע כיצד התמודד אבי עם האתגרים הקשים, וכיצד הכניס חדשנות טכנולוגית ויזמות לעולם המזון המנומנם.

האזנה נעימה!
רן


הרשמה לפודקאסט:
iTunes | אפליקציה לאנדרואיד | RSS Link | פייסבוק | טוויטר |הצטרפות לרשימת התפוצה במייל

נותני החסות לפרק:

תוכנית מבטים - הטכניון - הפודקאסט עושים עסקים
תרמיל ומקל - הפודקאסט עושים עסקים


 

10 מחשבות על “[עושים עסקים] גוטנברג של הקונדיטוריות: אבי גלברד, בעלים ומנכ"ל גילרו, יצרנית מוצרי מזון ייחודיים”

 1. ראיון מרתק ומעניין.
  אני רוצה להמליץ לראיין את דיוויד אסיא, גם הוא מחלוצי ההייטק הישראלי והראשון שהנפיק חברה ישראלית בנסדאק.

  הגב
 2. היה מרתק!
  אני מאוד אוהב את הפגישות עם אנשי תעשיה מתחומים שונים ולא רק ההייטק, תמשיכו כך
  הצעה לשיפור:
  בפרקים מוזכרים פריטי מידע שעולים בדיחה שיהיה מעניין לשים אליהם קישורים. כגון: מכוניות, חברות, סרטים, מי ששומע ורוצה להרחיב יוכל.
  ראיתי שזה מתבצע בפודקאסטים אחרים

  הגב
 3. ממש היה תענוג לשמוע את הראיון עם אבי גלברד, במיוחד לגבי האתגרים בפריצה לשוק בינלאומי. הייתי שמח לשמוע על הקשיים הייחודיים לחברות ישראליות – מבחינת האזור, קשיי אספקה, ביורוקרטיה, חששות של לקוחות פוטנציאליים וכו'.

  לגבי הסיפא של הראיון – הדיון על המכוניות – כמה מהעובדות שהוזכרו שם כבדרך אגב נשמעו לי מוזרות משהו.
  מנוע הדיזל "החזק בעולם הידוע היום" עם 430 כ"ס – ישנם מנועי דיזל חזקים הרבה יותר. רן, אני בטוח שאתה מכיר כמה מאלו מזמנך בחיל הים, אולם אפילו אם נישאר בכלי רכב הנעים על הכביש, ישנן משאיות רבות עם מנועי דיזל גדולים וחזקים בהרבה.
  אם אנו לא מוגבלים למכוניות, הנה קישור למנוע הדיזל הגדול בעולם – 107,000 כ"ס, מנוע דיזל שתי-פעימות, מוגדש, 14 צילינדרים, בנפח של למעלה מ-25,000 ליטר ומשקל עצמי של 2,300 טונות (רק המנוע).
  https://en.wikipedia.org/wiki/W%C3%A4rtsil%C3%A4-Sulzer_RTA96-C
  לגבי "הטורבו החשמלי", מגדש טורבו (turbocharger) מונע על ידי טורבינה דרכה עוברים גזי הפליטה של המנוע, כך שלעניות הבנתי, אין דבר כזה טורבו חשמלי. כאשר דוחסים את התערובת לפני כניסתה לחלל צילינדר, המונח הוא supercharger, לרוב מתורגם למגדש על.

  הגב
 4. הופתעתי לטובה. התחלתי להאזין לשיחה עם אבי גלברד מתוך שיעמום של מה כבר אפשר ללמוד ממי שעוסק בתעשייה מסורתית (מזון) וכו… וגיליתי אדם שיש המון מה ללמוד ממנו ומהגישה שלו לעסקים ובכלל – חיפוש שווקים חדשים באופן מתמיד ונטילת סיכונים מחושבים, וכל הזמן עם רגליים על הקרקע לגבי האופן בו העסק יכול לצמוח. למדתי המון, למרות שאני עוסק בעולמות שונים בתכלית. תודה רבה! ובאופן כללי, אני מאד אוהב את הפודקאסט ואת הגישה הנינוחה כלפי המרואיינים – אותי מעניינת בעיקר ההתמודדות עם תקופות משבר (כישלון עסקי, תביעות, וכו), שכל עסק ש"חי" מספיק זמן חווה. תודה!

  הגב
  • רוב תודות, יגאל! כיף לשמוע שאהבת את הראיון, אבי אדם מרתק. אני מאמין שיש הרבה מה ללמוד מתחומי עשייה מחוץ לעולם ההייטק 🙂
   רן

   הגב

כתוב/כתבי תגובה